יכול להיות שזה לא במקרה. האופן שבו אנחנו מגיבים לאירועים משמחים ומעציבים, קשור גם להרכב הגנטי שלנו. איך זה בדיוק עובד

JDate הדרך אל האושר

העולם מתחלק בגדול בין שני סוגים של אנשים. כל אחד עשה איתם הכרות באיזשהו שלב. יש את אלה שנהיים שמחים כשקורה משהו טוב ונעצבים כשקורה משהו רע. הם לוקחים הכל בפרופורציות ומאמינים שהכל יהיה בסדר ושהכל יסתדר. את הרע הם מסבירים כרע הכרחי שכנראה יוביל למשהו טוב יותר. הכרות מסוג שונה בוודאי עשיתם עם אנשים שתמיד חרדים ולחוצים, בכל מצב.

לעתים קרובות האופטימיים נראים קצת טיפשים, כי על אף המכות שחטפו בחיים הם עדיין מאמינים שיהיה טוב. המקרה ההפוך הוא לפעמים הרבה יותר מעצבן. אנשים ששפר עליהם גורלם, אבל עדיין מתנהגים כאילו הרגע איבדו את כל מה שהיה להם, ללא שום קשר לסיטואציה. עליהם בדרך כלל מסתכלים מהצד ואומרים 'מה כואב להם לעזאזל'?

התשובה לשאלה הזאת מצויה בגנים. כמו הרבה תופעות אחרות שעד לא מזמן יוחסו לפסיכולוגיה ולעניינים שבנפש, התגלה כי גם כאן ההורים שלנו אשמים. מחקר של אוניברסיטת UCLA גילה שלמי שחסר קולטן ספציפי במקום ספציפי בגן ספציפי, הסיכוי שלו להיות טיפוס של "חצי הכוס המלאה" גדול יותר. באופן טבעי. למי שיש את הקולטנים האלה יש כנראה הרבה פחות אופטימיות בסיסית לגבי החיים, וגם כנראה פחות ביטחון עצמי ותחושת ערך עצמית. ונטיות גבוהות יותר לדיכאון.

JDate הדרך אל האושר

את הקשר בין אופטימיות לאושר כבר בדקנו, וגילינו שמי שאופטימי זוכה להכנסה גבוהה יותר ולבריאות טובה יותר.  המחקר החדש מאל.איי מצטרף למחקרים רבים אחרים. התוצאות הן שכמעט חצי מהתחושות החיוביות שלנו לגבי החיים הן מולדות ולא נרכשות. גם מי שנולד למשפחה בריאה, אמידה ותומכת עדיין צריך להתגבר על נקודת הפתיחה שהעניקו לו הגנים שלו. חלק מהמדענים כבר מיתגו את הממצאים האלה כגילוי "גן השמחה", אחרים מעדיפים לכנות זאת כ"הורמון השמחה", אבל מה שבטוח הוא שאנחנו נולדים עם הנטייה הזאת והיא מלווה אותנו לאורך כל החיים.

דווקא המחקרים האלה יכולים להפוך את הפסימיים לאופטימיים, לשם שינוי. לא הכל בראש, לא הכל באשמתם. שום דבר לא נשבר בהם והם לא חריגים, זאת פשוט הנטייה שאיתה הם נולדו. צריך פשוט לזהות שזה המצב, ולהתמודד איתו בצורה הטובה ביותר. מערכת יחסים רצינית, קשרים חברתיים עקביים, טיפול פסיכולוגי, פעילות גופנית וגם מדיטציה יכולים לשפר את מידת האוקסיטוצין שלנו ולשפר את ההרגשה הכללית. כדי להגיע לשם, תדאגו קודם כל לעשות הכרות עם עצמכם.

בואו למצוא אהבה ב JDate