הכרויות גרושים הן כבר דבר מקובל, אבל הכרויות אלמנים עדיין נחשבות למשהו לא אטרקטיבי ולעיתים גם מלחיץ. אתר ההכרויות JDate מגרש את הסטריאוטיפים ומחלק כמה טיפים לאנשים שרוצים לצאת לדייט עם אלמן או עם אלמנה

כשרוב האנשים שומעים על אפשרות לדייט עם אלמן או אלמנה, הם ישר מתכווצים. זאת משום שהמחשבה הראשונית היא כי מדובר בקשישים שבני או בנות הזוג שלהם הלכו לעולמם בשיבה טובה, בבית האבות.

אבל יש, לצערנו, גם לא מעט אלמנים ואלמנות מגיל 30 וצפונה, ולעיתים אף צעירים יותר. מה לעשות שבכל יום מתרחשות תאונות, ישנן מחלות ודרכי האל נסתרות. אבל גם מאלה לעיתים נרתעים, וללא סיבה טובה. הכרויות גרושים נחשבות לפוטנציאל טוב עבור קשר רציני, אבל אלמנים? לא בבית ספרנו. הגיע הזמן להפטר מהסטיגמה השלילית ולפתוח את הראש גם בפני אנשים שאבדו את בני הזוג שלהם וכעת מחפשים אהבה חדשה.

אז על מה צריך לחשוב כשאתם שוקלים להיפגש עם אלמן או עם אלמנה נהדרים ואטרקטיביים, דרך אתר הכרויות?

-          האם היה להם די זמן להתאבל?

אי אפשר לעבור הלאה מבלי להתאבל על האובדן הנורא מכל. זה לוקח זמן, אבל לאחר מכן אין דבר שהאלמנים רוצים יותר מאשר למצוא שוב בן זוג או בת זוג ולהתחיל מערכת יחסים רצינית. תקופת האבל יכולה להארך חודשים או אפילו שנים, אבל היא חייבת להתחיל ולהסתיים.
בנוסף, אלמנים ואלמנות רבים מדווחים על רגשות אשם קשים כשהם "חוזרים למשחק", גם אם זה קורה רק אחרי כמה שנים, בגלל תחושה שהעניין פשוט לא מכבד את הבעל או את האשה שמתו, חשש מהחברה שתשפוט אותם, או פשוט כי אינם מוכנים. אי אפשר לזרז את תקופת האבל וצריך לתת לה לבוא וללכת באופן טבעי.

-          האם מדובר בריבאונד?

מילוי חור רגשי מהר מדי עלול להסתיים במפח נפש לכל הצדדים, בטח כשאותו חור מלא בעצב. אולי האלמנים חוששים להיות לבד, אולי התרגלו כבר לחיות בזוג, ואולי הם לא מעוניינים במשהו רציני לאחר שסיימו את תקופת האבל שלהם. חשוב, אם כן, לדעת מראש למה נכנסים ולתאם ציפיות, כי לא בטוח שהצד האלמן בשל עבור קשר רציני בשלב זה או יכול להיות שהוא פגיע מדי.

-          הבינו את מקומכם במשפחה

ככל שתשקיעו יותר אנרגיות חיוביות במשפחה של האלמן או האלמנה, כך תקבלו קארמה חיובית בריבית דריבית. הילדים, ללא ספק, לא מתלהבים מהרעיון שמישהו חדש מגיע "להחליף" את ההורה שאיננו, כך שצריך מהר מאוד להבהיר שאין פה שום החלפה, תוך כדי כיבוד הרגשות של הילדים ומתן זכות קדימה מוחלטת להורה בכל הקשור להחלטות הוריות.

-          כבדו את מערכת היחסים שהסתיימה

להבדיל מפרידה מרצון, לאלמנים לרוב לא הייתה הזדמנות להפרד מבני הזוג שלהם או שהיתה להם הזדמנות, אבל אף אחד מהצדדים לא היה מעוניין להפרד. רצה הגורל, וזה מה שקרה, וזה עצוב. יתכן שיש עדיין תמונות ישנות או מזכרות אחרות בבית, וצריך להשאיר את המקום הזה במאה אחוז של האלמנים. זה חלק מהחבילה. יהיו רגעים בהם יבכו על האובדן שלהם, ולקנאה אין מקום כאן. כבר לא תהיו הבעל שהיה לה או האישה שאיננה, פשוט כי כל אחד הוא אדם אחר ואתם זה אתם, וזהו. אין טעם להתחרות עם המתים, אז ככל שתתמכו יותר כך מקומכם במערכת היחסים יהיה איתן יותר.

בואו למצוא אהבה ב JDate